البدایه فی توضیح الکفایه

معرفى اجمالى

«البداية فى توضيح الكفاية» شرح و تفصيل كتاب كفايه الاصول آخوند خراسانى به قلم شيخ على عارفى به زبان عربی است. قرار گرفتن كفايه الاصول به عنوان يكى از كتب معتبر درسى و تدريس رسمى آن در حوزه‌هاى علميه از يك سو و نياز طلاب علوم دينى به در اختيار داشتن كتابى كه به فهم مطالب غامض و سنگين كفايه، كمك نمايد، انگيزه نگارش كتاب بوده است.

ساختار

كتاب به صورت متن و شرح همراه تدوين شده و مولف ابتدا كلام آخوند خراسانى را با كلمه قوله مطرح و سپس به توضيح آن پرداخته است.

گزارش محتوا

كتاب در واقع متن كامل كفايه الاصول است همراه با توضيحات شارح و بنابراين فهرست مندرجات كتاب نيز بر اساس كتاب كفايه تنظيم شده است.
جلد نخست از موضوع علم اصول آغاز و به موضوع مقدمه حرام و مكروه خاتمه مى‌يابد.
در جلد دوم مساله ضد را مطرح و به بحث مجمل و مبين پايان مى‌پذيرد.
سومين جلد اين مجموعه نيز با بحث امارات معتبره و احكام مكلف شروع و با مطالبى پيرامون دوران بين محذورين تمام مى‌شود.
جلد چهارم با بحث اصاله الاشتغال آغاز شده و با مباحث استصحاب، شروط برائت، قاعده نفى ضرر ادامه مى‌يابد. اصول مثبته آخرين بحث اين جلد است.
آخرين جلد كتاب به مبحث اوامر، نواهى، اجتماع امر و نهى و مانند آن اختصاص دارد. آخرين مبحث اين جلد نيز بحث مطلق و مقيد است.

وضعيت كتاب

فهرست مطالب هر يك از مجلدات در انتهاى همان جلد ذكر شده است.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب

×

برای استفاده کاربردی تر از سایت ، اپلیکیشن بازار کتاب قائمیه را دانلود نمایید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.