بسمه تعالی
با توجه به تماس های مکرر و گسترده ی کاربران محترم بخصوص محققین ، طلاب ، دانشجویان و روحانیون کاروان های حج ، بر اساس احساس تکلیف
سایت و نرم افزارهای قائمیه بصورت موقت راه اندازی شد.

روابط عمومی موسسه تحقیقات رایانه ای قائمیه

السیره النبویه و اخبار الخلفاء

كتابى است كه هدف نويسنده در آن بيان برخى پندها و آموزه‌هاى زندگى رسول اكرم(ص) است.

هدف از تأليف

وى به منظور ارائه سيره پيامبر اسلام و يك الگوى عملى براى زندگى مادى و معنوى اثر حاضر را تأليف نموده است.

روش تأليف

او به روش گزارشى و تحليلى، آيات و روايات و آموزه‌هاى اخلاقى-سياسى و اجتماعى سيره رسول خدا را مورد شرح و تحليل قرار داده است.

مطالب كتاب

كتاب مشتمل بر نه مبحث و يك خاتمه و نتيجه گيرى مى‌باشد: المبحث الاول: "السيرة النبوية الشريفة ظلالها و آفاق دراستها"به موضوعاتى چون: گستردگى سيره نبوى و لزوم پيروى از آن، سيره پيامبر به عنوان الگو، مصادر بررسى سيره، سيره نويسى و غيره پرداخته است. المبحث الثانى: "السيرة النبوية الشريفة استمرار مواكب و قواعد فهم ثاقب"موضوعاتى چون: روش‌هاى تعبير سيره نبوى، تصويرهايى زنده و گويا از سيره نبوى، نعمت حفظ كتاب الهى و سنت نبوى، ارهاصات و غيره را در بر دارد. المبحث الثالث: "السيرة النبوية الشريفة جمال نماذجها و شمول فضائلها"مطالب آن عبارت است از: جايگاه سيره نبوى در تاريخ، صحابه و اقتداء به سيره، زنان و وجوب حجاب، منتهاى عنايت و توجه پيامبر اكرم نسبت به صحابه و تفقد از احوال ايشان و غيره. المبحث الرابع "ولادة الرسول الكريم(ص) ولادة تتبعها ولادة"به موضوعاتى چون بزرگداشت ميلاد پيامبر اكرم، قوت مسلمانان به وسيله دين اسلام و غيره مى‌پردازد. المبحث الخامس: "ولادة الرسول الأرهاص و الاشارة"به پيام داستان فيل، جهانى بودن دعوت اسلام و برخى ديگر از ارهاصات و معجزات پيامبر اكرم پرداخته است.المبحث السادس: "الهجرة النبوية بين الفداء و البناء"، همچنين المبحث السابع: "الهجرة النبوية قائمة و دائمة"، المبحث الثامن: "الهجرة النبوية بيع و بيعة" و المبحث التاسع: "حقايق الهجرة النبوية و دعائمها"همگي مباحث فوق به بررسى هجرت پيامبر اكرم از مكه به مدينه و تشكيل دولت اسلامى در مدينه و حقايق و اصول و پايه‌هاى اين هجرت سرنوشت ساز مى‌پردازد.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب