بسمه تعالی
با توجه به تماس های مکرر و گسترده ی کاربران محترم بخصوص محققین ، طلاب ، دانشجویان و روحانیون کاروان های حج ، بر اساس احساس تکلیف
سایت و نرم افزارهای قائمیه بصورت موقت راه اندازی شد.

روابط عمومی موسسه تحقیقات رایانه ای قائمیه

انوار النبی ( صلی الله علیه و آله و سلم ) اسرارها و انواعها

أنوار النبي، أسرارها و أنواعها رساله كوتاهى است در بيان انوار سى و سه‌گانه نبى مكرّم اسلام (ص) كه به قلم ابن سبعين از عرفا، زهاد و فلاسفه قرن هفتم هجرى نگاشته شده است. رساله سبك عرفانى و صوفيانه دارد و نويسنده آن به جهت برخى عقايد خاص از جانب گروه‌هاى مختلف مورد انتقاد واقع شده است. نويسنده انواع انوار محمديّه را در اين رساله ذكر مى‌كند چرا كه انوار حضرت به اعتبار متعلقات و مضافاتى كه دارند مختلف و گوناگون مى‌شوند.
وى در اين رساله به سى و سه نور از انوار آن حضرت مى‌پردازد و معتقد است نورها بيش از اين بوده و به شمارش در نمى‌آيد چرا كه تمام انبياء و اولياء از نور محمديه هستند و نيز هر نورى كه در نتيجه انجام عملى صالح ايجاد مى‌شود از نور محمديه سرچشمه مى‌گيرد.
احمد فريد المزيدى محقق و شارح کتاب الانوار، با استفاده از كلمات بزرگان اهل عرفان و علماى اهل تحقيق به شرح آن پرداخته است. کتاب مشتمل است بر مقدمه‌اى طولانى از محقق در معرفى نويسنده و پاسخ به اعتراضاتى كه بر وى شده است.

فهرستى از محتواى کتاب

فهرست كامل انوار النبى كه در اين رساله مطرح و شرح شده عبارتند از: نور عزته، نور الغاية الانسانية، نور الادراك، نور النبوة، نور النشأة، نور السابقة، نور التشريف، نور التدلل، نور التركيب، نور المولد، نور الخلقة، نور التربية، نور الانتقال، نور النهاية، نور التضمن، نور العادة، نور التسخير، نور الاتباع، نور اللواحق، نور الجاه، نور الخطابة، نور المقايسة، نور التفضيل، نور الاحاطة، نور الحصر، نور الكشف، نور التزكية، نور المكافة الكبرى، نور الانفراد، نور الذّكر و العلامة، نور العلانية، نور الخصوصية في اول حاله، نور الخير المحض، نور اللواء و نور العبودية.
نويسنده در اين رساله به اختصار به معرفى و بيان انوار مذكور پرداخته و پس از آن شارح به نحو تفصيلى به شرح يكايك آنها مى‌پردازد.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب