اتحاف السائل بمالفاطمه من المناقب و الفضائل

موضوع و مؤلف کتاب

اتحاف السائل بما لفاطمة من الفضائل و المناقب رساله اى كوتاه در باره زندگى حضرت زهرا عليها سلام است كه توسط محمد بن عبدالله اكراوى قلقشندى عالم اهل سنت در قرن دهم نوشته شده است. در مقدمه مصحح به اين نكته توجه داده شده كه انتساب کتاب به مؤلف صحيح است و اينكه در چاپ نخست، آن را به شخص ديگرى با عنوان محمد بن عبدالرؤف مناوى نسبت داده اند درست نيست و فهرست نويسانى چون كحاله و كسانى كه شرح حال اكراوى را نوشته اند اتحاف السائل را از آن وى مى دانند.
کتاب از پنج باب تشكيل شده و در اين ابواب به طور اجمال از زندگى شخصى و مناقب و آثار آن حضرت سخن به ميان آمده است.

روش تأليف

مؤلف در بيان احاديث، تنها به راوى آخر اشاره كرده و سلسله اسناد را حذف كرده است. وى معمولاً از منابع خود هم نام نمى برد هر چند مصحح در پاورقى ها به تفصيل از آنها ياد كرده است. وى از وفات حضرت فاطمه يادى نكرده است.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب

×

برای استفاده کاربردی تر از سایت ، اپلیکیشن بازار کتاب قائمیه را دانلود نمایید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.