بسمه تعالی
با توجه به تماس های مکرر و گسترده ی کاربران محترم بخصوص محققین ، طلاب ، دانشجویان و روحانیون کاروان های حج ، بر اساس احساس تکلیف
سایت و نرم افزارهای قائمیه بصورت موقت راه اندازی شد.

روابط عمومی موسسه تحقیقات رایانه ای قائمیه

احیاء المیت بفضائل اهل البیت ( علیهم السلام )

معرفی اجمالی

إحياء الميت بفضائل اهل البيت عليهم السلام متن و ترجمه فارسى يكى از آثار سيوطى عالم پركار اهل سنت است. متن عربى، رساله اى كوتاه است كه شامل شصت حديث در باره خاندان پيامبر است. ترجمه اثر نیز به قلم احمد امامی فراهم شده است.

روش تأليف

سيوطى سلسله كامل اسناد هر حديث را ذكر نكرده است اما در هر حديث به منبع آن اشاره كرده و مصحح كتاب در پاورقى آدرس آن منابع را به طور كامل آورده است.

بنا به شيوه حديثى اهل سنت، آنچه در اين رساله آمده از طريق صحابه يا يكى از اهل بيت پيامبر به آن حضرت مستند شده است. احاديث موجود درباره مجموعه اهل بيت است و كمتر از شخص سخن گفته است. رساله حاضر به دليل كوتاه بودن، پيش تر ضمن كتاب هاى ديگر و در ادامه آنها مانند الاتحاف شبراوى منتشر شده است. در چاپ حاضر هم به همراه مقدمات و مؤخرات و ترجمه فارسى آن آمده است. اين رساله تنها به نقل احاديث پرداخته و مؤلف از خود اظهار نظرى ندارد.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب