ترجمه الارشاد : در شناسائی مقام چهارده معصوم علیهم السلام و زندگانی ایشان

"الارشاد" تألیف شيخ مفيد، كتابى است كه به بيان تاريخ ائمه عليهم‌السلام و معرفى ايشان و نيز توصيف شئون امامت مى‌پردازد. اين كتاب از جمله منابع مهم و موثق در زمينه تاريخ شيعه است و مورد توجه و اهتمام خواص و عوام قرار گرفته چرا كه در عين اختصار، بيشتر مسائل تاريخى مهم كه در حيات اهل بيت عليهم‌السلام رخ داده را در برمى‌گيرد.
اين كتاب از دو بخش تشكيل يافته است:
بخش اول به تاريخ زندگانى على بن ابى طالب عليه‌السلام اختصاص يافته و گوشه‌اى از فضائل و نيز احاديث حضرت را به همراه ادله امامت آن بزرگوار در بر مى‌گيرد.
بخش دوم به تاريخ سائر ائمه عليهم‌السلام و ذكر فضائل ايشان اختصاص يافته و در انتهاى اين بخش، علائم ظهور و قيام امام مهدي عليه‌السلام بيان گرديده است.
قسمت عمده‌اى از بخش دوم كتاب به تاريخ زندگانى حسين بن على عليهماالسلام و نيز احوال مسلم بن عقيل در كوفه و جريان واقعه كربلا و شهادت امام حسين عليه‌السلام اختصاص يافته است.
الارشاد از منابع روايى مهم شيعه به حساب مى‌آيد چرا كه شيخ مفيد اخبار و روايات را از ائمه اهل بيت عليهم‌السلام تنها با سه يا چهار واسطه نقل مى‌كند. مؤلف در نگارش اين كتاب از منابع قبل از خود همچون مقاتل الطالبيين و نيز كافى و كتاب الغيبه سود جسته است.
كتاب حاضر ترجمه فارسي اين اثر ارزشمند است كه توسط آقاى محمد باقر ساعدي خراساني تهيه گرديده است.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

  • اندازه قلم
  •  

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب

×

برای استفاده کاربردی تر از سایت ، اپلیکیشن بازار کتاب قائمیه را دانلود نمایید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.