الامام الصادق ( علیه السلام )

کتاب الإمام الصادق عليه‌السلام نوشته شده به زبان عربی توسط محمد حسین مظفر می باشد .

مطالب اين اثر در دو جلد تنظيم شده ولى چاپ آن به شكل تك‌جلدى تنظيم شده است. همانگونه كه مؤلف در طليعه اين كتاب بيان ميكند، با توجه به معاصرت امام ششم با دو دولت اموى و عباسى، وى ابتدا به بيان كلياتى در باره عصر آن حضرت و فرقه‌هاى موجود در اين زمان پرداخته است.

محتواى كتاب

مباحثى كه مؤلف در اين دو جلد به آن ميپردازد چنين است:

بنى اميه، بنى عباس، مرجئه، معتزله، شيعه و شعبه‌هاى آن، خوارج، تقيه، حيات علمى امام و بيان علوم مختلف، مناظرات، سيره و اخلاق امام، كرامات، برگزيده سخنان، وصايا، حكمتها، ولادت و وفات، اولاد، راويان. مؤلف در بخش اخير راويان آن حضرت را نام برده و شرح حال كوتاهى از آنان ارائه ميدهد.

روش تأليف

مرحوم مظفر با اينكه كتاب را به شيوه سنتى نوشته، ليكن سعى كرده مآخذ خود را چه به طور غالب در متن و چه در پاورقى نام ببرد. در عين حال موارد زيادى هم هست كه وى از منبع خود ياد نكرده و مطالب را آورده است.

الامام الصادق(ع)، محمد حسين المظفر، دو جلد در يك جلد، قم، مؤسسة النشر الاسلامى، دوم، 1421ق.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

ﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺑﺮ ﺁﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﺗﺎ ﺣﻘﻮﻕ مادي و ﻣﻌﻨﻮﯼ ﻣﻮﻟﻔﺎﻥ ﻭ ﻧﺎﺷﺮﺍﻥ ﺁﺛﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺎﺩﯾﺪﻩ ﺑﮕﯿﺮﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ ﺗﻮﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺍﯾﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺟﻠﺐ ﮐﻨﯿﻢ و تا كنون موفق به اخذ بيش از 15000 مجوز از مولفين و ناشرين بوده ايم، اکنون اعلام میداریم ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻋﺪﻡ ﺭﺿﺎﯾﺖ ﻣﻮﻟﻒ ﻭ ﯾﺎ ﻧﺎﺷﺮ با اعلام به ما، (بصورت کتبی) ﺁﻥ ﮐﺘﺎﺏ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺧﺎﺭﺝ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب

×

برای استفاده کاربردی تر از سایت ، اپلیکیشن بازار کتاب قائمیه را دانلود نمایید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.