الفقه البیئه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مؤلف

آیت‌الله سيد محمد حسينى شيرازى ره (م 1422 قمرى)

روش تأليف

آلودگى محيط زيست از مشكلات بغرنج جوامع امروز است. اين مساله نه تنها در كشورهاى صنعتى بلكه در كشورهاى در حال توسعه نيز در حال گسترش است و از اين رو دانشمندان و مقامات محيط زيست هر كشور سال‌ها است در تلاش‌اند تا راهى جهت برون‌شد از اين بحران بيابند.
از منظر فقه اسلامى اين مساله چگونه طرح مى‌شود و چه اندازه مى‌توان از فقه انتظار كمك در حل اين مساله داشت؟
مرحوم شيرازى در كتاب «البيئه» با طرح مباحث مربوط به محيط زيست عوامل ايجاد اين مساله را مورد بحث قرار داده و راه‌هاى رهايى از آن را از ديدگاه فقهى ارائه كرده‌اند.

مطالب كتاب

مهم‌ترين عناوين كتاب عبارت‌اند از: اسلام و محيط زيست، آلودگى هوا، آلودگى آب‌ها، آلودگى آب باران، آلودگى خاك، آلودگى صوتى، آلودگى نورى، آلودگى غذايى، آلودگى دارويى، باران‌هاى اسيدى، لايه‌ى اوزن، زباله‌هاى صنعتى، اسراف و ارتباط آن با آلودگى، آثار جنگ بر آلودگى و آلودگى معنوى.

چاپ

كتاب البيئة در سال 1420 قمرى توسط مؤسسة الوعي الإسلامي در شهر بيروت چاپ و منتشر شده است.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.