طراحی گرافیکی سایت

طراحی سایت (طراحی وب سایت)
از عمده‌ترین خدمات مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان  طراحی سایت با توجه به نیاز کاربران است. طراحان مركز علاوه بر داشتن دانش و تجربه کافی در زمینه طراحی سایت ، از ذوق و سلیقه هنری خود در طراحی گرافیکی وب سایت‌ها استفاده بسزایی می‌کنند.
از دید کارشناسان مركز تحقيقات رایانه‌ای قائميه اصفهان  طراحی سایت فقط ایجاد صفحات مختلف از تصاویر و متون ارائه شده توسط کاربر نیست، بلکه برای طراحی وب سایت موفق و ایجاد یک سایت کارآمد و مفید، پارامترهای مختلفی را باید لحاظ کرد. اولین قدم در طراحی سایت شناخت و بررسی بازار هدف و مخاطبان سایت است. بعد از تعیین نوع مخاطبان و کاربران سایت، طراحی گرافیکی و در واقع رابط کاربری در برنامه کار طراحان قرار می‌گیرد. این در حالی است که تیم برنامه نویس طراحی وب، به طور موازی به پیاده سازی و ایجاد سو رس سایت می‌پردازد.
با وجود تجربه موفق نمونه سایت‌های طراحی شده توسط مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان  ، تیم طراحی مركز ، همواره مشاور و پشتیبان مطمئن و معتمدی برای کاربران خود بوده و با ارائه بهینه‌ترین ایده‌ها جوابگوی نیازهای انفورماتیکی شما خواهد بود.
چگونه یک طراح سایت خوب انتخاب کنیم!
مشتری‌هایی رو می‌شناسم که بارها بهم گفتند که از طراح قبلی راضی نبودند و به اندازه مبلغی که هزینه کرده‌اند کار انجام شده را نپسندیدند. در صحبت‌هایشان پشیمانی از همکاری با آن‌ها مشهود بود. سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که برای طراحی وب سایت و یا طراحی گرافیک کارها چه معیارهایی را برای انتخاب طراح در نظر بگیریم و چطور طراح مناسب را انتخاب کنیم. ابتدا باید متذکر شوم که طراحی وب سایت و طراحی گرافیک و چاپ دو مقوله کاملاً مجزا هستند و هر کدام خلاقیت، مهارت و دانش مختص به خود را می‌طلبند. در این مقاله سعی می‌کنم معیارهای مشترک را ذکر کنيم و در انتها مواردی در مورد هرکدام از آن‌ها اضافه خواهم کرد.
خوب چیست؟
خوب چیزی بیشتر از یک صفت نیست. وقتی صحبت از طراح خوب می‌کنم منظورم طرح خوب یا صرفاً طراحی با کارهای فوق‌العاده نیست بلکه هدف انتخاب مناسب‌ترین گزینه برای همکاری ست؛ و در اینجا نمی‌خواهم در مورد طرح خوب یا بد بحث کنم چون مسلماً طراحان بسیار بهتر از ما در ایران مشغول به کار هستند. یک طراحی ممکن است کارهای بسیار خوبی انجام دهد اما مناسب برای همکاری با شما نباشد.
تحقیق کنید!
اگر طراح از طرف کسی به شما معرفی شده و یا می‌دانید که قبلاً با یکی از دوستان و یا آشنایان شما همکاری داشته در موردش سوال کنید. این ساده‌ترین و معقول‌ترین راه آشنایی بیشتر با طراح است. از کسانی که سابقه کار با او را داشته‌اند بخواهید در یک جمله او، کارهایش، انعطاف پذیری و تعهدش را به هنگام کار به رایتان وصف کنند.
طراحان خوب ارزان نیستند!
متأسفانه در کشور ما یکی از مواردی که به پیچیده شدن و دشواری در انتخاب پیمانکار کمک می‌کند، نداشتن تخصص و مهارت کافی است. کسی یک بار موهای برادرش را قیچی می‌کند آرایشگر می‌شود، یک نفر با برنامه اتوکد کار می‌کند طراح معماری و نقشه کشی می‌شود و یک نفر با برنامه فتوشاپ کار می‌کند و طراح گرافیک می‌شود. این مسئله یکی از مهم‌ترین عوامل اختلاف بین قیمت‌ها در صنف‌های مختلف کاری است. اگر طراح خوب و حرفه‌ای برای کارتان احتیاج دارید باید هزینه‌اش را پرداخت کنید. با انتخاب یک طراح گرافیک و یا طراح وب سایت خوب یک باز هزینه خواهید کرد، سال‌ها از محصول استفاده می‌کنید و طرح و پروژه انجام شده با کیفیت در خور شخصیت تجارت شما انجام خواهد شد. گاهی به گمان خود با انتخاب طراح ارزان در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنیم اما با گذشت زمان تجربه ثابت کرده است که به زودی هزینه‌های دوباره را متقبل خواهیم شد.
طراح خوب زیاد سوال می‌پرسد، طراح خوب تنها شنونده نیست برای شما پیشنهادهایی دارد!

گروهی فکر می‌کنند طراح خوب کسی است که متن و لوگوی ما را بگیرد و پس از مدتی طرحمان را به ما تحویل دهد. اما این‌طور نیست. یک طراح خوب از شما زیاد سوال می‌پرسد. برای او اهمیت دارد که شما چطور فکر می‌کنید. روحیه تجارت شما چیست. رنگ تجارت شما چه رنگی ست. هدفتان از طراحی این بروشور و یا آن وب سایت چیست. طراح خوب پیش از قبول انجام پروژه ده‌ها سوال از شما می‌پرسد. طراح خوب جسارت آن را دارد که به بعضی از خواسته‌های شما نه بگوید و به رایش دلیل قانع کننده ارائه دهد. او برای شما پیشنهاداتی برای بهتر شدن خروجی کارتان دارد که شاید شما تا به حال با آن‌ها فکر نکرده‌اید.
از طراح وب سایتتان سوال بپرسید!
بسیاری از ما اطلاعات دقیق و علمی در مورد اینترنت، وب سایت و کارایی‌های آن نداریم و همیشه نقاطی تاریک در این مورد در ذهنمان هست. اگر می‌خواهید طراحی وب سایتتان را به دست کسی بسپارید از او سوالاتتان را بپرسید. یک طراح وب سایت خوب باید، آگاهی و دانش فنی لازم برای پاسخگویی به تمام سوالات شما را داشته باشد. یک طراح خوب وب سایت سوالی را برای شما بی پاسخ نخواهد گذاشت. با حوصله به شما پاسخ می‌دهد، وب سایت شما، کارایی‌ها و آینده‌اش را برای شما تفسیر می‌کند . مطمئن باشید حتی اگر تمام جوانب را برای وب سایت خود از پیش در نظر گرفته باشید او گزینه‌ای برای افزودن با آن‌ها برای پیشنهاد به شما خواهد داشت.
خوشحال نگه داشتن مشتری هدف هر طراح باهوشی است. چون بهترین راه برای یافتن مشتری‌های خوب این است که مشتری‌های خوشحال و راضی داشته باشند.
نمونه‌ای از طراحی‌ها انجام گرفته  با نام آن مرکز  کاری از گروه گرافیکی سایت مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان

 

 

 

 

 

 

خواندن 5885 دفعه

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب



بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.