ظرافت های اخلاقی شهدا

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

گستردگي ابعاد شخصيتي شهيدان، ما را برآن داشت تا سيره و منش آنان را در دو محور بررسي كنيم. در جلد اول اين مجموعه، به بررسي رفتار و منش شهيدان در حوزه اخلاق خانوادگي پرداختيم و با مزين كردن آن به سيره و سخنان پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله ، تصوير روشني از فرزندان اين مرز و بوم، براي جامعه ترسيم كرديم.

اينك در جلد دوم اين مجموعه، به بررسي خاطراتي برگزيده از زندگي شهيدان، در حوزه اخلاق فردي مي پردازيم تا فرصتي براي مطرح كردن ارزش هاي اخلاقي و يادآوري پندهايي از امامان معصوم(علیه السلام) بيابيم.
اهل بيت(علیه السلام) در احاديث خود، ما را به پيروي از شهيدان، سفارش و ويژگي هاي آنان را بيان فرموده اند. امير بيان و ناخداي كشتي علم و اخلاق و عمل، حضرت علي(علیه السلام) مي فرمايد:
به خدا سوگند، آنان مردمي بودند نيك انديش، ترجيح دهنده بردباري، گويندگان حق و ترك كنندگان ستم، كه پيش از ما به راه راست قدم گذاشتند و شتابان رفتند و در به دست آوردن زندگي جاويدان آخرت و كرامت گوارا، پيروز شدند.
همچنين مي فرمايد:
دريغا از برادرانم كه قرآن خواندند و بر اساس آن قضاوت كردند، در واجبات الهي انديشه كردند و آنها را برپا داشتند و سنت هاي الهي را زنده و بدعت ها را نابود كردند و...
آنچه پيش روي برنامه سازان و فعالان عرصه رسانه قرار گرفته، فقط قطره اي از درياي بي كران صفات والاي مرداني است كه با تلاش و بندگي خالصانه، خود را به مرز كمال نزديك كردند و راه و منش آنها، امروز الگوي همه ماست. اميد است يادآوري اين روايت ها و خاطره ها، نسل جوان جامعه را با شهدا بيشتر آشنا كند.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.