آشنایی با مهارت های زندگی از دیدگاه اسلام

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

مهارت‌هاي زندگي، مجموعه‌اي از تكنيك‌ها، اصول و قواعدي است كه زمينه تعامل و سازگاري انسان‌ها را با محيط و اطرافيان فراهم مي‌سازد. با مجهز شدن به اين مهارت‌ها مي‌توان در برابر مشكلات پيراموني برخوردي منطقي و كارساز داشت.

فرد با كمك اين مهارت‌ها، دانش و نگرش‌هاي خود را به توانايي واقعي بدل مي‌سازد و از نيروهاي نهفته خويش در جهت شادابي و بهبود وضعيت بهره مي‌گيرد. او مي‌آموزد كه در شرايط ويژه، بازخوردهاي مناسب از خويش نشان دهد و در معرض آسيب‌ها و كاستي‌ها قرار نگيرد. مهارت‌ها شامل صفات خاص، خصوصيات شخصي و استعدادهاي بالقوه هستند كه با تمرين و مهارت در وجود وي به رشد و شكوفايي نزديك مي‌شوند.

انسان با سرمايه وجودي خويش مي‌تواند احساسات و افكار و هيجان‌ها و ادركاتش را تجزيه و تحليل كند و بهترين گزينه را براي ادامه مسير زندگي برگزيند. آدمي براي قرارگرفتن در اين مسير موفقيت‌آميز بايد در اصلاح رابطه خود با خدا، خود و ديگران گام بردارد و با استفاده از اصول و آموزه‌هاي ديني و علمي به اهداف متعالي نزديك شود. پژوهش حاضر با استفاده از متون ديني و يافته‌هاي علمي، راهكارهاي ارزشمندي را براي كسب مهارت‌هاي زندگي، فرا راه برنامه‌ريزان و برنامه‌سازان قرار مي دهد. اميد كه اين سازوكارها مورد استفاده مطلوب قرار گيرد.

سرشناسه: ش‍ک‍وهي‌، م‍س‍ع‍ود، ‫۱۳۵۰ -

عنوان و نام پديدآور: آشنايي با مهارت‌هاي زندگي از ديدگاه اسلام / مسعود شکوهي؛

[تهيه‌کننده مرکز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما].

مشخصات نشر: قم : دفتر عقل ‫ ، ۱۳۸۸.‬

مشخصات ظاهري : 90 ص. ـ ـ (مرکز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما؛ 1519)

شابک: 978-600-5563-39-9

وضعيت فهرست نويسي: فيپا يادداشت: کتابنامه: ص. 89 .

موضوع: مهارت‌هاي زندگي موضوع: راه و رسم زندگي موضوع: مهارت‌هاي زندگي-- جنبه‌هاي مذهبي-- اسلام شناسه افزوده: صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران. مرکز پژوهش‌هاي اسلامي

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.