آیت الله العظمی محمدعلی اراکی شیخ فقها و اسوه علم و تقوا

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

آيت الله اراكي با زندگي زاهدانه و سلوك عاري از تقيد و تكلفي كه داشت همواره مورد توجه بزرگان بود و آن ها همواره به زهد و تقوا و درايت علمي و عملي ايشان اشاره كرده و در گفتار و نوشتار به اين مهم تاكيد مي ورزيدند. 

او انسي مخصوص با شب و خلوت آن و حضور دوست و جدايي از هرچه غير اوست داشت و عمر طولاني و با بركتش را بي كم ترين خدشه و شائبه ای، در طهارت و نزاهت و قداست و معنويت به سر آورد، راه خدا را با گامي استوار و اراده اي خلل ناپذير طي كرد و يك قرن دل و جان منور و پاكيزه خود را در برابر جلوه هاي رنگارنگ دنياي فاني تسليم ناپذير و تسخيرناپذير نگاه داشت تا فارغ از هر امر ديگري دل بر آستان حضرت دوست نهد. 

بزرگداشت عالمان ديني به عنوان پرچمداران شريعت و پاسداران انديشه و باور ديني رسالتي ديني و انساني است و شناخت ارزش فرهنگي و فرزانگي و اهتمام به آن و گرامي داشت منزلت ايشان گام بلند به سوي فيروزبختي و سرافرازي است. 

مركز پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما به منظور قدرداني و سپاس از بخشي از خدمات بزرگي كه آن عالم بزرگ در مدت يك قرن در صحنه هاي اجتماعي و سياسي تقديم نموده است و به منظور احياي راهي كه آن عارف پيموده است و نهاده اين راه در پيش پاي روندگان آن مجموعه حاضر را تقديم مي نمايد تا ان شاءالله آغازي باشد و برانگيزد حس هنرمندانه اهالي رسانه را براي احياي انديشه اي ناب، باشد كه كمال ايشان باز جسته شود.

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.