اخلاق تبلیغات بازرگانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شناسنامه

اخلاق تبليغات بازرگانى / مرتضى سلطانى؛ [براى] مركز پژوهش هاى اسلامى صدا و سيما. ـ قم: صدا و سيماى جمهورى اسلامى ايران، مركز پژوهش هاى اسلامى صدا و سيما

چکیده

تبليغات، علمي است كه با وجود پيشينه بسيار، هنوز در ايران ناشناخته است. اين علم كه هر روز با علوم جامعه شناسي، آمار، اقتصاد و روان شناسي پيوستگي بيشتري مي يابد و هنرهايي مانند موسيقي، ادبيات، عكاسي، گرافيك و نقاشي را به خدمت مي گيرد، در رساندن پيام فروش به بازارها و مصرف كنندگان، نقش اساسي دارد. مسئله تبليغات، اكنون هيولايي از آمار و ارقام و صدها ميليارد دلار هزينه سالانه است كه ميليون ها نفر در سراسر جهان به اين رشته روي آورده اند.

بخشي از لحظه هاي زندگي همه ما به وسيله تبليغات احاطه شده است و به گونه اي با آن در ارتباطيم. بسياري از كارشناسان با امر تبليغات موافقند و آن را نيروي خلاقه اي براي ترغيب و تشويق ميل عمومي به مصرف محصول مي دانند. با وجود اين، گروه هاي بسياري نيز با آن مخالفت مي كنند و پي آمدهاي آن را فريب و اسارت ذهن، افزايش هزينه توليد و زيان بار بودن براي مصرف كننده مي دانند.

اين پژوهش به بررسي جنبه هاي اخلاقي و ديني تبليغات تجاري تلويزيون، بايدها و نبايدهاي آن و ارائه پيشنهادهايي به سيماي جمهوري اسلامي ايران مي پردازد كه پخش تبليغات تجاري تلويزيوني در كشور اسلامي مان را برعهده دارد. گردآورنده اين اثر مي كوشد در موضوع تبليغات به بيان عنوان هاي زير بپردازد:

تعريف، اهميت، پيشينه، هدف ها و ديدگاه ها درباره اخلاق تبليغات بازرگاني، عوارض فردي (جسمي، رواني)، اقتصادي (اقتصاد خانواده ها و كشور) و فرهنگي ـ اجتماعي (نگرش ها، ارزش ها، عادت ها، باورها، گروه هاي مرجع، سبك زندگي، زبان، پوشش، تغذيه، بهداشت و ورزش)، تبليغات بازرگاني، اخلاق تبليغات بازرگاني در اسلام (تبليغات بازرگاني در تجارت، تبليغات بازرگاني و عدالت اجتماعي: مسئوليت در برابر خدا، خود، ديگران و ديگر موجودات، آداب تبليغات بازرگاني)، اصول اخلاقي در تبليغات بازرگاني (خط مشي ها، اصول: انعكاس ساده زيستي، تبليغ قناعت، پرهيز از دروغ و فريب، تبليغ نكردن مدگرايي، بدآموزي نداشتن براي كودكان و ديگر مردم)، صدا و سيما و تدوين منشور اخلاقي و پرسش هاي مردمي و كارشناسي درباره موضوع.

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.