اخلاق زیست محیطی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب اخلاق زیست محیطی پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله/ تقی متقی؛ تهیه کننده مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما.

مشخصات نشر : قم: مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما: دفتر عقل، 1386

هرچند پیشرفت علم و صنعت، آسایش، رفاه و زندگی راحت را برای جوامع بشری به ارمغان آورده، ولی همین امر در مواردی نیز اصل حیات انسان ها و دیگر موجودات زنده را به خطر انداخته و به تهدیدی جدی برای ادمه زندگی نسل های آینده تبدیل شده است.

روند افزایشی نازک شدن لایه اُزُن، گرمای فراینده هوای کره خاکی، افزایش آلودگی آب ها و هوا _ این دو عنصر حیاتی _ دانشمندان و علاقه مندان محیط زیست را به چاره جویی واداشته است. در پی افزایش اعتراض ها و هشدارهای جدی هواداران محیط زیست، دولت ها و قدرت ها مجبور شده اند با وضع قوانینی برای نگه داری منابع زیستی، محیط زندگی بشر را از نابودی نجات دهند.

مدعیان تمدن و تکنولوژی پس از آزمون و خطاهای بسیار و وارد ساختن خسارت های فراوان و در مواردی جبران ناپذیر به طبیعت، اکنون به فکر تدوین و تنظیم اخلاق زیست محیطی افتاده اند. این در حالی است که دین مبین اسلام در همان سپیده دم طلوع خود، قوانین و احکامی را برای تعامل درست انسان با محیط پیرامونش از جمله آب، خاک، هوا، گیاهان و حیوانات وضع کرد و پیروان خود را به رعایت آنها فراخواند.

در مجموعه پیش رو، پژوهشگر ارجمند، جناب آقای تقی پورمتقی کوشیده است با تکیه بر برخی سخنان تابناک رسول مهر و زندگی، اخلاق و احکام زیست محیطی اسلام را تبیین کند. بهره گیری مناسب از چنین پژوهش هایی به فراگیری احکام مترقی اسلام یاری می رساند و زمینه را برای جهانی شدن دین مبین اسلام فراهم می آورد.

رسانه ملی در ایجاد فرهنگ صحیح و تغییر و تصحیح رفتارها و باورهای جامعه نقش پررنگی دارد. برنامه سازان صداوسیما نیز می توانند با توجه به باورهای مذهبی و دلدادگی دینی مخاطبان مؤمن و مسلمان رسانه و دست مایه قرار دادن چنین پژوهش هایی، در نهادینه کردن فرهنگ زیبای تعامل درست با محیط زیست، نقش سازنده ای داشته باشند. با آرزوی داشتن جهانی پاک و به امید حکومت صالحان و پاکیزگان بر آن.

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.