ارمغان انقلاب: تلخیصی از نود و دو دستاورد انقلاب اسلامی ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب ارمغان انقلاب: تلخیصی از نود و دو دستاورد انقلاب اسلامی ایران

نویسنده : حسین اسحاقی؛ [باهمکاری] مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما، موسسه فرهنگی قدر ولایت

مشخصات نشر : قم: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز پژوهشهای اسلامی، 1386

نگاهی به دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی در طلیعه تحقیق گویای عمق و عظمت انقلاب است. در چشم اندازی کلی، مهم ترین دستاوردها عبارتند از:

1. به وجود آمدن محیطی مناسب جهت رشد کمالات اخلاقی و انسانی و بازگشت به خویشتن. 2. زدودن مظاهر فساد مانند عشرتکده ها و شراب فروشی ها از عرصه جامعه. 3. ارتقای نسبی سطح آگاهی های عمومی و روحیه تحقیق. 4. مبارزه با بی سوادی. 5. امنیت اجتماعی و قضایی و برقراری حقوق مساوی برای مردم. 6 . ایجاد روحیه وحدت و برادری. 7. رواج ادبیات انقلاب دینی. 8 . افزایش و رشد مطبوعات و نشریات. 9. اسلامی کردن مقررات مدنی، جزایی، مالی، اقتصادی، اداری، نظامی و سیاسی. 10. احیای تفکر دینی، تحول در ارزش های اجتماعی و احیای مفاهیمی مانند جهاد، هجرت، شهادت، ایثار، اخلاص و حج سیاسی. 11. هماهنگی بین تعهد و تخصص و دیانت و روشن فکری. 12. همکاری حوزه و دانشگاه. 13. افزایش ظرفیت دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و  حوزه های علمیه. 14. مردمی شدن نیروهای مسلح و ایجاد و سازمان دهی نیروی بسیج مردمی. 15. معرفی الگوی زن مسلمان با فراهم ساختن زمینه های تشکیل جشنواره های مختلف بانوان، مطبوعات ویژه زنان، تأسیس جمعیت ها و تشکل های مربوط، فدراسیون ورزشی بانوان و شرکت آنان در صحنه های سیاسی و اجتماعی از جمله نامزدی برای مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا و خودباوری فرهنگی.

به طور کلی، انقلاب اسلامی ایران بر اساس اصل «نه شرقی، نه غربی»، الگوی فرهنگی جدیدی برای مسلمانان و مستضعفان جهان به ارمغان آورد.

این پژوهش درصدد است تا ارمغان و هدایای انقلاب را در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی با استفاده از کتاب نودودو دستاورد انقلاب اسلامی ایران به تصویر بکشاند. امید که تلاش پژوهشگران این مجموعه مورد استفاده اصحاب رسانه قرار گیرد.

عناوین اصلی کتاب شامل:

دستاوردهای سیاسی / دستاوردهای بین المللی / دستاوردهای اقتصادی / دستاوردهای فرهنگی / دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی در خارج از کشور / دستاوردهای نظامی

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.