GHBook.ir fa  GHBook.ir ar  GHBook.ir en  GHBook.ir az

ارمغان عزت: پیامبر و تغییر قبله

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب ارمغان عزت: پیامبر و تغییر قبله

نویسنده: حسنعلی محمودی

ناشر و تهیه کننده: مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما

در سالی که مزین به نام مبارک پیامبر عظیم الشان اسلام است، بیش از هر زمان دیگری باید خود را به الگوهای اخلاق نکوی آن گل سرسبد آفرینش آراست و جان دل را به سروش روح افزای آن امین وحی سپرد و از رفتارهای نابخردانه دست شست.

همه رویدادهای زندگانی پیامبر، شیرین و درس آموز است، ولی در میان آنها، واقعه تغییر قبله جایگاه ویژه ای دارد. این واقعه علاوه بر مستندات تاریخی و روایی، پشتوانه وحیانی نیز دارد، به گونه ای که هرگونه شک و تردید در آن را از بین می برد.

تغییر قبله، اقدامی تعصبی، نژادی، جاهلانه و کور نبود، بلکه پاسخی متین به طعنه ها و غرور نابخردانه قوم یهود در آن زمان بود. این رویداد نشان داد که عزت مسلمانان بر هر چیز دیگری مقدّم است؛ امری که نبود آن در عصر حاضر، اوضاع را به گونه دیگری رقم زده است و اکنون مسلمانان جهان متأثر از آموزه های مشرکان و زورمداران جهانی شده اند.

اگر زاویه های متفاوت تغییر قبله باز کاویده شود، همچون ستاره ای درخشان، نمایانگر عزّت، استقلال و اقتدار اسلام و مسلمانان خواهد بود. از پژوهشگر ارجمند، حجت الاسلام والمسلمین آقای حسنعلی محمودی که در این راستا گام برداشته و پژوهش حاضر را آفریده است، سپاس گزاریم. امید است مورد استفاده برنامه سازان قرار گیرد.

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.