از نیایش تا ملکوت :مجموعه نیایش های اوقات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب از نیایش تا ملکوت: مجموعه نیایش های اوقات

نویسنده : علی اصغر موسوی

تهیه کننده : مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما

مشخصات نشر: قم: دفترعقل، 1388.

موضوع: دعاها

آدمی از دیرباز به دنبال اکسیری الهی بوده است تا در پناه آن به آرامش و اطمینان برسد. در این میان، هرکس از نگاه خود، نسخه ای پیچیده است. از آنجا که بشر گاهی به نفس خود احاطه ندارد، این نسخه ها بعضاً سقوط بیشتر او را در پی داشته است. بی شک، طبیب واقعی انسان، پروردگار است و راه را باید از او جویا شد. خداوند آرامش دل ها را در یاد خود می داند و دعا، وسیله یاد اوست. با دعا می توان مراتب عالیه کمال را پیمود و قلب های پریشان و مضطرب را مطمئن و استوار ساخت.

هیچ بنده ای بدون دعا و نیایش، کامل نیست؛ چراکه اصل و اساس عبادت، دعاست. با دعا، توجه خداوند به بندگان جلب می شود و درهای رحمتش گشوده و برکاتش نازل می شود.

دعا به هر زبان و گویشی، جایز است، ولی دعاهای روایت شده از معصومین: استجابت بیشتری دارند. بنابراین، ضرورت داشت تا ترجمه ای روان و ساده از این دعاها انجام گیرد. این مهم را پژوهشگر ارجمند، جناب آقای سید علی اصغر موسوی به انجام رساند. با سپاسگزاری از ایشان، این نکته را یادآور می شود که ترجمه حاضر شاید خالی از ایراد و اشکال نباشد، ولی امیدواریم مورد استفاده برنامه سازان و تهیه کنندگان رسانه قرار گیرد. از پیشنهادها و انتقادهای آن عزیزان نیز خرسند خواهیم شد.

عناوین اصلی کتاب شامل:

سرآغاز نیایش

فصل اول: تعقیبات نماز

فصل دوم: دعاهای روزانه هفته

فصل سوم: دعای ماه ها

فصل چهارم: دعای اعمال مختلف

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.