از چشمه تا دریا :مجموعه خاطرات درباره استاد شهید مرتضی مطهری

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

کتاب از چشمه تا دریا

نویسنده:  حسن ابراهیم زاده

تهیه کننده : مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما

موضوع : مجموعه خاطرات درباره استاد شهید مرتضی مطهری

نقش محوری شهید مطهری در نضج گیری و تربیت کادرهای انقلاب اسلامی، این بزرگ ترین رخداد فرهنگی، سیاسی در کنار رویارویی وی با دستجات و گروه های التقاطی وی را همواره مورد توجه تاریخ نگاران و تحلیل گران داخلی و خارجی قرار داده است و... .

چنین ویژگی های فردی و اجتماعی شهید مطهری مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما را بر آن داشت تا بار دیگر این مرکز به سراغ دوستان، شاگردان و آنانی که محضر این استاد فرزانه را درک کرده رفته و این بار از مَنظر و مراء دیگری شخصیت این فرزانه بزرگ را به تصویر کشند.

این مصاحبه ها که توسط برادر حسن ابراهیم زاده صورت گرفته است دربردارنده خاطرات و دیدگاه هایی است که برخی از آنان برای نخستین بار است که در اختیار شیفتگان مطهری و تشنگان تاریخ گران سنگ علم و معنویت این سرزمین به چاپ می رسد.

نظر به تلخیص نوشتار پرسش های این مصاحبه حذف و حفظ امانت در ارائه نقطه نظرات دوستان و شاگردان استاد، خاطرات و دیدگاه ها با ادبیات این فرهیختگان به چاپ رسیده است.

عناوین اصلی کتاب شامل:

گفت وگو با دکتر علی مطهری / گفت وگو با دکتر علیرضا فیض / گفت وگو با دکتر مهدی محقق / گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمصطفی محقق داماد / گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا فاکر
گفت وگو با محمد جعفری هرندی / گفت وگو با دکتر محمد نهاوندیان / گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد اژه ای /گفت وگو با حجت الاسلام و المسلمین علی زمانی / گفت وگو با دکتر علی موسوی گرمارودی / گفت وگو با آقای مهندس ایرج حسابی

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.