استوانه نور: نگاهی به مسجد قبا، نخستین بنیان تقوا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب استوانه نور: نگاهی به مسجد قبا، نخستین بنیان تقوا

نویسنده : محمدسهیل بهرام نسب

تهیه کننده : مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما

موضوع : مسجد قبا، مدینه ، مسجدها -- عربستان سعودی -- مدینه

مسجد، قطعه ای از زمین است که شیفتگانِ بندگی معبود را برای راز و نیاز و مناجات با خالق هستی در خود جای می دهد. مسجد، جایگاه گرد هم آمدن بندگان صالح خدا و تجلی گاه وحدت مؤمنان راستین است. مسجد، مدرسه اخلاق و آداب دینی و مکان آموختن معارف اسلامی و راه و رسم درست زندگی فردی و اجتماعی است. مسجد، مهم ترین و فعال ترین مرکز تبلیغ دینی است که ندای دعوت حیات بخش اسلام را به گوش و جان همگان می رساند و آنان را به راه سعادت فرا می خواند.

مسجد قبا، نخستین مسجدی بود که به دست مبارک پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و یاران آن حضرت بنا گردید؛ مسجدی که بر پایه اخلاص و تقوا شکل گرفت و نمازگزاران آن، دوست دار پاکی جسم و جان بودند. این مسجد بزرگ و پرفضیلت می تواند به عنوان الگویی شایسته برای بنیان گذاران و نمازگزاران مسجدها نقش مهمی داشته باشد. در این راستا، وظیفه رسانه ملی آن است که با معرفی و بیان فضیلت این مسجد مقدس، نقش خود را در گسترش فرهنگ اسلامی به خوبی ایفا کند.

نوشتار حاضر پژوهشی است درباره مسجد قبا که با هدف کاربست در برنامه های صدا و سیما فراهم گردیده است. با سپاس از پژوهشگر ارجمند، جناب آقای محمدسهیل بهرام نسب که در فراهم آمدن این اثر، ما را یاری داده است، آن را توشه راه برنامه سازان گران قدر صدا و سیما می سازیم.


عناوین اصلی کتاب شامل:

قبا در گذرگاه هجرت

معرفی روستای قبا

قبا، میزبان رسول خدا صلی الله علیه و آله

پایه گذاری و ساخت مسجد قبا

فضیلت مسجد قبا

سیر تاریخی مسجد قبا

مسجد ضرار در مقایسه با مسجد قبا

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.