اسوه محدثان ویژه نامه زندگی علامه محمدباقر مجلسی (ره)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب اسوه محدثان ویژه نامه زندگی علامه محمدباقر مجلسی (رحمه الله علیه)

نویسنده : یوسف قربانی

مشخصات نشر : مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما

موضوع : مجلسی، محمدباقر بن محمدتقی ، مجتهدان و علما

علامه محمد باقر مجلسی از عالمان و محدثان بزرگ جهان تشیع بود که با خدمات گهربارش، معارف مذهب اهل بیت (علیه السلام) را به جهان معرفی کرد.

ایشان با خوشه چینی از خرمن دانش استادان بلندمرتبه و با تلاش فراوان خویش، پله های کمال و ترقی را پیمود و دیری نپایید که خود بر کرسی تدریس نشست. در حلقه درس او، صدها جوینده دانش شرکت می جستند و از آبشخور معارف وی سیراب می گشتند.

مهجور ماندن کلام عترت آخرین فرستاده خداوند در میان توده های جامعه، علامه را بر آن داشت تا به گردآوری و تدوین آن همت گمارد که نتیجه این تلاش و ابتکار او، فراهم آمدن صدها کتاب در موضوع های گوناگون حدیثی بود، در این میان، کتاب گران سنگ بحارالانوار، اقیانوسی ژرف و پرگوهر است که مشتاقان دانش تا همیشه می توانند گوهر مراد از آن بجویند.

علامه مجلسی، مرد دانش و پژوهش بود، ولی بسنده کردن به این دو عرصه را در پیشبرد اهداف خویش نمی پسندید. ازاین رو، با توجه به آموزه های امامان معصوم (علیه السلام)، پا به عرصه سیاست گذارد و با ورود به دستگاه های تصمیم گیرنده، کوشید در گسترش مذهب شیعه و تحقق نسبی عدالت اجتماعی، نقش داشته باشد.

این نوشتار درصدد است زوایای گوناگون زندگی این عالم فرزانه را ترسیم کند و در الگودهی ارزشمند از فرزانگان به جامعه، پشتیبان برنامه سازان گرامی باشد.

عناوین اصلی کتاب شامل:

میلاد نور / زندگی علمی علامه مجلسی

آثار و نگاشته ها / اندیشه ها و نوآوری های علامه مجلسی

زندگی سیاسی و فرهنگی / علامه مجلسی از نگاه بزرگان

ویژگی های اخلاقی علامه مجلسی /  درگذشت و رحلت به جهان باقی

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.