GHBook.ir fa  GHBook.ir ar  GHBook.ir en  GHBook.ir az

اسوه مرجعیت : ویژه نامه آیت الله العظمی بروجردی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب اسوه مرجعیت : ویژه نامه آیت الله العظمی بروجردی

نویسنده : ابراهیم ابراهیم پور

تهیه کننده : مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما

موضوع : بروجردی، حسین ، مجتهدان و علما ، فقیهان شیعه

در سپهر مذهب تشیع، ستارگان پرفروغی درخشیده اند. یکی از آنان که خوش درخشید و توانست در مدتی اندک، به مقام تدریس و استادی در حوزه علمیه قم برسد و در پرتو تدریس او عالمان وارسته ای به جهان اسلام تقدیم شود، آیت الله العظمی محمدحسین بروجردی بود.

وی با قدرت و نفوذ معنوی خود، از سویی وحدت مرجعیت را در شیعه تداوم بخشید و از سوی دیگر، با رویکردی نوین به جهان اسلام، توانست نظر عالمان را به بزرگ ترین مرکز علمی جهان تسنن، یعنی «الازهر» مصر جلب کند و بدین وسیله، پایه گذار تفکر وحدت مسلمان شد. تا بدان جا که مفتی بزرگ الازهر، شیخ شلتوت، برای نخستین بار در جهان اسلام فتوای به رسمیت شناختن مذهب تشیع و جواز عمل بر اساس فقه شیعه در کنار دیگر مذاهب چهارگانه اهل سنت را برای مسلمانان صادر کرد.

مرحوم بروجردی در سایه درایت و پشتوانه علمی و معنوی خود توانست، منشأ خدمات ارزنده علمی، فرهنگی، سیاسی و عمرانی برای اسلام و ایران باشد که پرداختن به جنبه های گوناگون زندگی پربار و خدمات گران قدر ایشان در این مقال نمی گنجد.

ازاین رو، پژوهشگر ارجمند، جناب آقای ابراهیم ابراهیم پور در این پژوهش به نمایی کلی از این شخصیت فرزانه پرداخته است. با تشکر از ایشان به دلیل بذل زحمت و همت علمی، امید است حاصل پژوهش ایشان، دست مایه ای برای برنامه سازان گرامی در معرض چهره های شاخص دینی و الگوسازی برای جامعه اسلامی شود.

عناوین اصلی کتاب شامل:

فصل اول: زندگی نامه؛

فصل دوم: ویژگی های علمی

فصل سوم: ویژگی های اخلاقی

فصل چهارم: فعالیت های سیاسی و اجتماعی

فصل پنجم: خدمات فرهنگی و عمرانی

فصل ششم: عروج ملکوتی

فصل هفتم: آیت الله بروجردی از دیدگاه بزرگان

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.