GHBook.ir fa  GHBook.ir ar  GHBook.ir en  GHBook.ir az

اشخاص و گروه ها در قرآن (محورهای کاربردی در رسانه ملی)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب اشخاص و گروه ها در قرآن (محورهای کاربردی در رسانه ملی)

نویسنده : فاطمه شریفی

مشخصات نشر : صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز پژوهش های اسلامی

موضوع : قرآن ، بررسی و شناخت ، پیامبران در قرآن ، زنان مقدس مسلمان ،  زنان در قرآن ، سنخ شناسی (دین)

قرآن کتاب هدایت است. کتاب پند و اندرز و عبرت گیری است. کتابی است که هیچ باطل و گزافه و مبالغه ای در آن راه ندارد و همه از سوی خداوند حکیم نازل شده است.

قرآن برای هدایت و ارشاد مردم از روش معرفی الگو نیز بهره برده است. ازاین رو هم به بیان الگوهای مثبت پرداخته که باید آنها را سرلوحه زندگی قرار داد و هم به الگوهای منفی پرداخته که باید از آنها اجتناب و پرهیز داشت.

بنابراین برای پاسخ به نیاز جامعه به الگوهای سازنده و واقعی و جلوگیری از رخنه الگوهای کاذب غربی که روح و قلب جوانان ما را هدف قرار داده اند، جا دارد تا نهادهای فرهنگی از جمله رسانه ملی در ترویج این الگوها و شخصیت های قرآنی گام های اساسی تری بردارند.

بر این اساس تحقیق حاضر بر آن است تا با بیان شخصیت های مثبت و منفی از مردان و زنان و بیان شناسه های مختلف زندگی آنان چون، شناسه اسمی، شناسه رفتاری و اخلاقی، شناسه تبلیغی و... گامی در جهت معرفی آنها بردارد.

در پایان از پژوهشگر ارجمند سرکار خانم فاطمه شریفی که در تألیف و تدوین این اثر زحمت کشیدند سپاس گزاری و قدردانی می شود. امید است این اثر مورد قبول برنامه سازان و مدیران ارشد رسانه ملی قرار گیرد.

عناوین اصلی کتاب شامل:

اشاره؛ دیباچه؛ پیش گفتار؛

بخش اول: پیامبران؛

بخش دوم: غیر پیامبران؛

کتاب نامه

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.