اصطلاحات : مبارزه با فقر، فساد و تبعیض

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

کتاب اصطلاحات : مبارزه با فقر، فساد و تبعیض

نویسنده : اسماعیل پرور

مشخصات نشر : مرکز پژوهش های اسلامی - صدا و سیمای جهوری اسلامی ایران

«شعار اصلاح و اصلاح طلبی» این روزها از چارسوی کشور شنیده می شود و هریک از احزاب، گروه ها و شخصیت های سیاسی، خود را اصلاح طلب معرفی کرده، برنامه های خود را نسخه ی جامع اصلاحات می داند.

مقام معظم رهبری «حضرت آیت الله خامنه ای» با اشاره به اصول و چارچوب های حکومت علوی _ که الگوی کامل اصلاحات است _ خواستار تأمّل بیشتر اندیشمندان درباره ی مفهوم اصلاحات و نیز تبیین ساز و کارهای اجرایی آن شده اند.

چگونه می توانیم معایب و نواقص را برطرف کنیم، فسادها را بزداییم و به معنای درست کلمه، اصلاح را در کشور به وجود بیاوریم. این سؤال بسیار مهمی است و جا دارد که ذهن های همه ی کسانی که به سرنوشت این کشور و این ملّت علاقه مندند، روی این سؤال متمرکز بشود. امروز مسأله ی اصلاحات در کشور مطرح است. افراد زیادی دم از اصلاحات می زنند و برای آن تلاش می کنند. «اصلاحات چیست؟ راه رسیدن به اصلاحات کدام است؟ اولویت های اصلاحات چیست؟» اینها مسایل بسیار مهمی است.(1)

رهبر فرزانه انقلاب، در سخنانی دیگر با اشاره به مشکلاتی که هم اینک فراروی انقلاب است، مبارزه با این سه معضل مهم اجتماعی یعنی فقر، فساد و تبعیض را اصلاحات واقعی می دانند و می فرمایند:

اگر با فقر، فساد و تبعیض در کشور، مبارزه شود، اصلاحات به معنای حقیقی (اصلاحات انقلابی و اسلامی) تحقق پیدا خواهد کرد. مشکلات ما از این سه پایه ی شوم و از این سه عنصر مخرّب است.(2)

برافراشتن پرچم اصلاحات، به تلاش علمی و مجاهدت عملی، ایجاد رفاه، عدالت و اصلاح بیشتر اخلاقی _ اجتماعی جامعه وابسته است. در این میان پژوهشگر ارجمند جناب آقای اسماعیل پرور کوشیده اند تا با بررسی سه معضل اساسی فقر، فساد و تبعیض، راهکارهای اصلاحی ارائه نمایند. امید است که تلاش علمی ایشان مقبول برنامه ریزان و برنامه سازان صدا و سیما قرار گیرد.

--------------------------------------
1- کیهان، 22/4/79.

2- کیهان، 14/5/79.

 

عناوین اصلی کتاب شامل:

بخش اوّل: فقر؛

بخش دوم: فساد، علل و عوامل بازدارنده و راهکارهای اصلاحی؛

بخش سوم: تبعیض، ریشه ها و پی آمدها؛

بخش چهارم: آسیب شناسی مشترک فقر، فساد و تبعیض؛

بخش پنجم: همراه با برنامه سازان؛

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.