امام حسین علیه السلام از دیدگاه اهل سنت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب امام حسین (علیه السلام) از دیدگاه اهل سنت

نویسنده : علی باقر شیخانی

مشخصات نشر:  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مرکز پژوهش های اسلامی

موضوع: حسین بن علی (علیه السلام)، امام سوم ، احادیث اهل سنت ،  فضایل ، احادیث

امام حسین علیه السلام ، سبط اصغر پیامبر گرامی اسلام و جزو اهل بیت علیهم السلام است. روایات فراوانی در منابع روایی شیعه و سنی درباره شأن و فضایل ایشان وارد شده که نشان دهنده جایگاه والای آن حضرت در میان مسلمانان است.

رسول گرامی اسلام درباره امام حسین علیه السلام فرموده است: «حسن و حسین، دو سرور جوانان اهل بهشت هستند».

پرداختن به زندگانی این امام آثار متعددی دارد که از آن جمله می توان به الگوسازی برای نسل جوان، فرهنگ سازی برای ارتقای اخلاق فاضله در جامعه، آشنایی مردم مسلمان جهان با شخصیت های مهم صدر اسلام، زمینه سازی برای ایجاد وحدت در بین مسلمانان و کاهش اختلافات مذهبی اشاره کرد.

بنابراین، شایسته است رسانه ملی که وظیفه رشد اخلاقی و پالایش درونی افراد و ایجاد هم دلی بین مسلمانان را بر عهده دارد، با پرداختن به این اسوه های مشترک، نقش مهم خود را ایفا کند.

در پایان، از جناب حجت الاسلام علی باقر شیخانی که این اثر را نگاشته است، قدردانی می کنیم. همچنین امیدواریم برنامه سازان و تهیه کنندگان رسانه ملی این اثر را بپسندند.

عناوین اصلی کتاب شامل:

فصل اول: شرح حال؛

فصل دوم: فضایل و مناقب؛

فصل سوم:ویژگی های اخلاقی و سیره عملی؛

فصل چهارم: موضع گیری های سیاسی و اجتماعی؛

فصل پنجم: امام حسین علیه السلام و واقعه عاشورا؛

فصل ششم: سخنان حکیمانه؛

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.