امام حسین علیه السلام در آینه کلمات شهید مطهری (ره)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب امام حسین علیه السلام در آینه کلمات شهید مطهری (ره)

گردآوری و تنظیم : محمد هادی فلاح؛

تهیه کننده : مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما

موضوع : مطهری، مرتضی ،  نظریه درباره حسین بن علی (علیه السلام) و  درباره واقعه کربلا

استاد شهید مرتضی مطهری از شخصیت های بارز علمی و فرهنگی است که در زمینه های گوناگون، موفقیت های ارزنده ای به دست آورد. صفا، معنویت و عشق به قرآن و اهل بیت علیهم السلام، در سراسر وجودش موج می زد. وی از دور به منطق شبیه بود؛ از میانه راه به فلسفه و حکمت می مانست، ولی از نزدیک عین عرفان بود.

برای مثال، او که ظرافت های فلسفه هگل را با پتْک منطق، آن چنان سخت می کوبد، به منبر هم می رود و برای امام حسین علیه السلام روضه می خواند. در حالی که استادان دانشگاه و دانشجوها پای منبر او هستند، شروع می کند به خواندن روضه حضرت قاسم علیه السلام و بعد وسط روضه، چنین می خواند:

بر فرس تندرو هرکه تو را دید، گفت

برگ گل سرخ را باد کجا می برد؟

بعد هم شروع می کند زار زار گریه کردن!

توجه اصلی ایشان در همه امور به مبدأ بود. عشق به اهل بیت علیه السلام را همواره در دل داشت و به دور از هرگونه آرایش و پیرایش بود. روحی بزرگ و عالمانه داشت و در جای جای نوشته های خود، از مرام و مسلک و عقیده و ایثار حسینی سخن می گفت. ازاین رو، پژوهشگر فرزانه جناب حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی فلاح کوشیده است، از لابه لای سخنان استاد، دیدگاه ایشان را درباره شخصیت والای امام حسین علیه السلام و نهضت ماندگار او بازگوید تا ره مایه برنامه سازان ارجمند قرار گیرد. امید که از تلاش وی بهره برداری بهینه کنند.

عناوین اصلی کتاب شامل:

امام حسین علیه السلام و زیبایی ها؛

اصلاح طلبی راستین؛ قصه عروج؛

امام حسین علیه السلام و آینده؛

پاسداشت قیام امام حسین علیه السلام؛

حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام؛

بانوی بزرگ کربلا حضرت زینب علیها السلام؛

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.