امام کاظم علیه السلام از دیدگاه اهل سنت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب امام کاظم علیه السلام از دیدگاه اهل سنت

نویسنده : علی اصغر قربانی

مشخصات نشر : قم _ مرکز پژوهش های اسلامی صدا وسیما

پرداختن به زندگی امامان و پیشوایان دین، اهمیت فراوانی دارد. آنها الگوهایی مطمئن و گران بها برای ره جویان حقیقت هستند و گمراهان و سرگشتگان طریقت را به سرمنزل مقصود می رسانند.

آنان تربیت یافته مکتب وحی هستند و علوم نبوی را به بهترین وجه به ارث برده اند؛ کسانی که محبت به آنان واجب است و از وظایف دینی مسلمانان به شمار می آید. بنابراین، شایسته است هرگونه ابهامی از زوایای زندگانی آنان زدوده شود تا انوار روشنگر زندگانی شان تمامی جهان را پرتو  افشاند.

ازاین رو، بر آن شدیم تا زندگانی امامان معصوم علیهم السلام ؛ این ستارگان پرفروغ را از دیدگاه اهل سنّت نیز بررسی کنیم تا به گونه ای زمینه ساز وحدت مسلمانان باشد.

امام کاظم علیه السلام از جمله اهل بیت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله است که سراسر زندگانی پربرکتش با مجاهدت و پاکی برای گسترش عدالت و اجرای آرمان های الهی سپری شد.

ایشان در زمانی می زیست که هیمنه قدرت طاغوتی فراگیر شده بود و کسی نیز جرئت اعتراض نداشت، ولی امام در دفاع از آیین جدّش لحظه ای سستی نکرد و سختی ها و هجران ها و زندان ها را پذیرا شد.در پایان، از پژوهشگر توانا جناب حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر  قربانی سپاس گزاریم که عهده دار نگارش این اثر بوده است. امید است مورد استفاده برنامه سازان قرار گیرد.

عناوین اصلی کتاب شامل:

فصل اول: کلیات؛

فصل دوم: تبارشناسی امام موسی کاظم علیه السلام؛

فصل سوم: امام موسی کاظم علیه السلام و حاکمان عباسی؛

فصل چهارم: جایگاه علمی امام موسی کاظم علیه السلام؛

فصل پنجم: سیره رفتاری و گفتاری امام موسی کاظم علیه السلام؛

فصل ششم: شهادت امام موسی کاظم علیه السلام؛

فصل هفتم: همراه با برنامه سازان؛

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.