امدادهای غیبی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب امدادهای غیبی

نویسنده : محمد درگاه زاده

مشخصات نشر : قم: مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما

همه انسان ها دارای دو بُعد ملکوتی و مادی هستند و وجودشان از خاک و افلاک سرشته است؛ بُعد معنوی انسان مراحل نطفه و علقه و مضغه و عظام و لحم را طی نکرده است؛ بلکه خداوند پس از آراستن جسم انسانی، از روح خود در او دمیده، آنگاه در نهاد او حرکت و پویایی در خاک آغاز می شود و به تدریج همراه با مبارزه با وابستگی های شهوانی و نفسانی، تکاملی معنوی رخ می دهد.

در این میان نگاه عِرفانی به هستی و حیات، زمینه ساز سلوک معنوی و پایه ی حیات ارزشی به شمار می آید و انسان را از سطح مادی به ژرفای معنویت هدایت نموده و بال پرواز به سوی افقِ روشنِ کمال را در او می گشاید. البته برای سیر در آفاق و انفس گام و عصایی دیگر و تن پوشی دیگر لازم است؛ زیرا هستی همین نیست که به چشم سر می بینیم و با حس ظاهر درک می کنیم؛ بلکه در ورای این «عالم محسوس» عالم های دیگری هست، نامریی و نامحسوس که همان غیب جهان است. در عمق این جهان فیزیکی، حقیقتی ناب است که نادیدنی های آن را با چشم دل باید دید و شنیدنی های آن را نیز با گوش جان باید شنید. باید دیدها را وسعت بخشید، تا تنها پیش پای خود و ظواهر هستی را نبینیم و به سطح محسوسات بسنده نکنیم. باید ژرفای حقیقت را دید و جهان ماده را شکافت و قدرتی لایزال را دید که بر جهان و مقدّرات آن حاکم مطلق است و هرگاه اراده کند باران معنویت فرو می ریزد. خرق عادت می کند، ارمغان غیبی می نمایاند و نگاه ها را خیره و مبهوت می سازد.

در این حال، انسان متکبر به ناتوانی خویش اقرار می کند و سر تسلیم و زبونی فرود می آورد و انسان دین دار برق شادمانی از دیدگانش می جهد؛ خود را واله و شیدای این نور الهی می بیند و بر ایمان و توکلش می افزاید.همه انسان ها دارای دو بُعد ملکوتی و مادی هستند و وجودشان از خاک و افلاک سرشته است؛ بُعد معنوی انسان مراحل نطفه و علقه و مضغه و عظام و لحم را طی نکرده است؛ بلکه خداوند پس از آراستن جسم انسانی، از روح خود در او دمیده، آنگاه در نهاد او حرکت و پویایی در خاک آغاز می شود و به تدریج همراه با مبارزه با وابستگی های شهوانی و نفسانی، تکاملی معنوی رخ می دهد. در این میان نگاه عِرفانی به هستی و حیات، زمینه ساز سلوک معنوی و پایه ی حیات ارزشی به شمار می آید و انسان را از سطح مادی به ژرفای معنویت هدایت نموده و بال پرواز به سوی افقِ روشنِ کمال را در او می گشاید.

البته برای سیر در آفاق و انفس گام و عصایی دیگر و تن پوشی دیگر لازم است؛ زیرا هستی همین نیست که به چشم سر می بینیم و با حس ظاهر درک می کنیم؛ بلکه در ورای این «عالم محسوس» عالم های دیگری هست، نامریی و نامحسوس که همان غیب جهان است. در عمق این جهان فیزیکی، حقیقتی ناب است که نادیدنی های آن را با چشم دل باید دید و شنیدنی های آن را نیز با گوش جان باید شنید. باید دیدها را وسعت بخشید، تا تنها پیش پای خود و ظواهر هستی را نبینیم و به سطح محسوسات بسنده نکنیم.

باید ژرفای حقیقت را دید و جهان ماده را شکافت و قدرتی لایزال را دید که بر جهان و مقدّرات آن حاکم مطلق است و هرگاه اراده کند باران معنویت فرو می ریزد. خرق عادت می کند، ارمغان غیبی می نمایاند و نگاه ها را خیره و مبهوت می سازد. در این حال، انسان متکبر به ناتوانی خویش اقرار می کند و سر تسلیم و زبونی فرود می آورد و انسان دین دار برق شادمانی از دیدگانش می جهد؛ خود را واله و شیدای این نور الهی می بیند و بر ایمان و توکلش می افزاید.

خزانه دار غیب چه بسیار رخ نمودهایی از قدرت لایزال خویش در صحنه ی نمایش جهان و امور فردی تابانید تا نور حقیقت به دل ها بخشد و جان سیاهان را روشن و دل باورمندان را ثابت قدم گرداند.

رخدادهایی که در هر عصر و زمانی پیدا و پنهان جاری بوده و در این برهه ی تاریخی (پیروزی انقلاب) نیز در صحرای طبس، کودتای نوژه، هشت سال دفاع مقدس و گروه های تفحص شهدا و... در زندگی انسان ها آشکار گردید.باورمندان را ثابت قدم گرداند. رخدادهایی که در هر عصر و زمانی پیدا و پنهان جاری بوده و در این برهه ی تاریخی (پیروزی انقلاب) نیز در صحرای طبس، کودتای نوژه، هشت سال دفاع مقدس و گروه های تفحص شهدا و... در زندگی انسان ها آشکار گردید.

پژوهشگر ارجمند جناب آقای علی درگاه زاده کوشیده است تا امدادهای غیبی را بنمایاند و برنامه سازان و تهیه کنندگان گرامی را به تکاپویی دیگر در جهت بازنمایی این فیوضات معنوی فرا خواند. امید که تلاششان مقبول افتد و روزنه های سیر در ملکوت و معنویت به سوی مشتاقان گشوده گردد.

عناوین اصلی کتاب شامل:

اشاره؛ مقدمه؛ پیش گفتار؛

بخش اوّل:کلیّات؛

بخش دوم: نمونه ها؛

بخش سوّم : همراه با برنامه سازان؛

کتاب نامه

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.