امین زمان: ویژه علامه امینی (ره)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب امین زمان: ویژه علامه امینی (ره)

نویسنده : احمد حبیب نژاد

تهیه کننده : مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما

موضوع : امینی، عبدالحسین، ، علی بن ابی طالب (علیه السلام)، امام اول ، اثبات خلافت ، الغدیر فی الکتاب و السنه و الادب ، غدیر خم

جهان تشیع، عالمان برجسته و تلاشگری را به خود دیده است که بسترساز تجلی حق و نابودی باطل بوده اند. آنان با یاری خواستن از انوار الهی، دروازه های سعادت به سوی جهان معنا را به روی همگان گشوده اند تا پرواز به سوی کمال را تجربه کنند.جهان تشیع، عالمان برجسته و تلاشگری را به خود دیده است که بسترساز تجلی حق و نابودی باطل بوده اند.

آنان با یاری خواستن از انوار الهی، دروازه های سعادت به سوی جهان معنا را به روی همگان گشوده اند تا پرواز به سوی کمال را تجربه کنند.
علامه عبدالحسین امینی در شمار این فرزانگان است. ایشان عمر خود را در زدودن زنگارها از واقعه تاریخی غدیر و مظلومیت زدایی از چهره حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) سپری کرد. وی در این مسیر، سختی ها و سرزنش های بسیاری را به جان خرید تا چشمه جوشان، زلال و گوارای غدیر را به نسل های آینده ارزانی دارد.

الغدیر نه یک کتاب، بلکه دایره المعارف بزرگی از آموزه های اسلامی و پاسخ گوی بسیاری از شبهه های نظری و علمی است. این اثر ارزشمند، دریچه ای به بلندای غدیر می گشاید؛ آن جا که پیامبر خاتم صلی الله علیه و آله در برابر دیدگان تاریخ، دست ولایی علی (علیه السلام) را می فشارد و آن گاه از هر سو، ندای «بخٍ بخٍ لک یاامیرالمؤمنین» آویزه گوش ها می شود.با وجود آن که نام امینی و آوازه اثر گران سنگش؛ الغدیر به دورترین مناطق جهان رسیده است، ولی هنوز آن گونه که باید و شاید، در جامعه ما شناخته شده نیست و به جز اندیشمندان، دیگران به گوهرهای آن دست نیافته اند.

این نیاز علمی و دینی، رسالت رسانه را در بازشناسی این چهره شاخص معاصر و درون مایه کتاب وزین الغدیر دو چندان می سازد. در این راستا، پژوهشگر ارجمند جناب آقای سیداحمد حبیب نژاد گام هایی ارزشمند برداشته است تا برنامه سازان را در رسالت خویش یاری رساند. با سپاس از ایشان، امید است این پژوهش در برنامه سازی ها به کار آید.

عناوین اصلی کتاب شامل:

بخش اوّل: معمار الغدیر؛

بخش دوّم: برگزیده ادب فارسی؛

بخش سوّم: همراه با برنامه سازان؛

کتاب نامه

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.