انگیزه ها و روش های تهاجم به روحانیت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کتاب انگیزه ها و روش های تهاجم به روحانیت

نویسنده: قاسم ابراهیمی پور

ویراستار: محمود سوری

تهیه کننده: مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما

موضوع : روحانیت - ایران- تاریخ - انقلاب مشروطه- پهلوی

انقلاب اسلامی ایران برگرفته از ارزش ها و آموزه های دینی است که با رهبری نهاد روحانیت به ثمر نشست. این نهاد عظیم دینی، پس از انقلاب جایگاه بس عظیم تری یافته است و هرگونه ضعف و قوّت آن، بیم و امید در سرنوشتِ آینده اسلام و انقلاب را رقم می زند.

این نهاد مقدس در طول حیات خود در دنیای اسلام با وجود موفقیت ها و دست آوردهای بزرگ افکار ناشدنی اش با تهاجم تبلیغاتی و توطئه های گوناگون نظام های استعماری و عوامل و مهره های آنان در درون روبه رو بوده است. این امر پس از انقلاب اسلامی با جدیّت بیشتری پی گیری می شود.

ناگفته پیداست تا زمانی که روحانیت در مسیر الهی گام برمی دارد، دشمنان هیچ طرفی نخواهند بست. گاهی دنیاطلبی، دنیاخواهی، عافیت طلبی آفتی است که این نهاد را دچار آسیب خواهد کرد. به گونه ای که امام راحل بارها این نکته را گوش زد کرده است.
استعمارگران، باورهای دینی مردم و روحانیت را اصلی ترین مانع بر سر راه منافع نامشروع خود می دانند.

در این راستا، آنان از به کارگیری زور و فشارهای مستقیم، ترور شخصیت و پایین آوردن منزلت و پایگاه اجتماعی آنان نیز مردم بهره می گیرند. با این همه ترفندها، این نهاد مقدس همچنان محکم و استوار و بیش از گذشته در راه اعتلای اسلام ناب مجاهدت می کند و نزد مردم پایگاه اجتماعی ویژه ای دارد.

البته این آثار در پرتو هیچ کوششی حقانیت، خویشتن بانی و تلاش های مجدانه روحانیت آمده است. آنانی که برای احیای فرهنگ ناب اسلامی از پژوهشی حاضر، حاصل تلاش پژوهشگر ارجمند، جناب آقای قاسم ابراهیمی پور است که در زمینه انگیزه ها و شیوه های تهاجم به روحانیت نوشته شده است. امید که اصحاب رسانه از آنان بهره گیرند.

عناوین اصلی کتاب شامل:

بخش اول: انگیزه های تهاجم به روحانیت؛

بخش دوم: شیوه های تهاجم به روحانیت؛

بخش سوم: همراه با برنامه سازان؛ کتاب نامه

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.