اهداف، بایسته ها و ضرورت ها «حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی»

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

کتاب اهداف، بایسته ها و ضرورت ها («حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی»)

تهیه کننده و ناشر: مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما

چند سالی است مقام معظم رهبری در پیام تبریک نوروزی خود، ضمن برشمردن نکات مهم سال گذشته، متناسب با شرایط سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه، سال جدید را نام گذاری می کند. این نام گذاری، تنها یک انتخاب نمادین نیست و ازاین رو، نباید فقط به یک حرکت نمادین در جامعه منجر شود، بلکه این نام گذاری، تعیین راهبردی اساسی برای جامعه و همچنین عامل جلب توجه جامعه به این موضوع است.

مسلّم است که مقام معظم رهبری، توجه به ارزش های اسلامی و انسانی را بیش از تمرکز به عملکردها و وظایف در نظر دارد. این ارزش ها باید بر چگونگی گزینش فعالیت ها و اهداف اثر داشته و بر آن مقدّم باشد. امسال نیز که با درایت مقام معظم رهبری، سال «حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی» نام نهاده شده، بر همه ما رهروان این پیشوای فرزانه مفروض است که تمامی همت خویش را صرف تحقق این امر ولایی کنیم.

مهم ترین دلیل نام گذاری و تعیین شعار در هر سال خورشیدی، ضرورت های شکل گرفته یا در حال شکل گیری در کشور است. بدین ترتیب، باید با سوق دادن افکار عمومی و هدایت دل ها و ذهن ها به سوی نقطه مورد نیاز، مسائل و مشکلات اساسی را حل کرد.

هدایت و جلب توجه جامعه به مسائل اساسی، فعال ساختن ذهن ها برای ارائه دیدگاه ها و آرا، هم دل و هم فکر کردن مردم و مسئولان، وحدت و انسجام بخشیدن به مسیر حرکت عمومی کشور، پیش گیری از خطرها و خنثی کردن توطئه ها، برجسته سازی ارزش ها و موضوع های اصلی مورد نیاز کشور، تعیین اولویت ها و دغدغه های نظام اسلامی، زمینه سازی برای تولید فکر و علم و شناخت سیاست ها و راهکارهای حل یک معضل و حکمت های عمومی متعددی مانند آنچه گفته شد، همگی دلالت های روشنی برای تعیین یک نام و شعار برای هر سال است.

این مجموعه که به همت مرکز پژوهش های اسلامی تهیه گردیده است دیدگاه کارشناسان و خبرگان حوزه اقتصاد کشور است که در زمینه «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» در بخش های مختلف بیان شده است.

عناوین اصلی کتاب شامل:

فصل اول: حمایت از کار و سرمایه ایرانی در نگاه مقام معظم رهبری؛

فصل دوم: دلایل نام گذاری سال 1391 به نام حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی؛

فصل سوم: اهداف و فایده های نام گذاری سال 1391 به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی؛

فصل چهارم: تحقق حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی؛

فصل پنجم: راهکارها و اقدامات تحقق بخشیدن به شعار سال حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی؛

فصل ششم: آسیب های تولید ملی؛ نتیجه گیری

 

جهت مشاهده و دانلود کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاببازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.