GHBook.ir fa  GHBook.ir ar  GHBook.ir en  GHBook.ir az

کوتاهی کرده‌ایم که دشمن اجازه اهانت به امام هادی(ع) را پیدا کرد

خبرگزاری ایمنا: مدیرعامل مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان یکی از دلایل این‌که در هتک حرمت اخیر انگشت بی‌احترامی دشمنان به سمت امام هادی  علیه السلام  نشانه رفت را کم اطلاعی مردم در مورد این امام همام اعلام کرد و گفت: متاسفانه این یک نقص در شیعه است که به شخصیت امام هادی  علیه السلام  آن‌چنان که باید و شاید پرداخته نشده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید مجید نبوی امام جماعت مسجد الهادی علیه السلام واقع در خیابان سید علیخان  و مدیرعامل مرکز تحقیقات رایانه‌ای قائمیه اصفهان امروز در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، اقدام توهین آمیز خواننده هتاک به ساحت مقدس امام هادی  علیه السلام  را مایه ی تاسف و تاثر عنوان کرد و اظهار داشت: این رفتار توهین آمیز علیه امامان معصوم و انبیاء الهی از قدیم الایام هم وجود داشته و بیشتر توسط افرادی صورت گرفته که به خاطر نداشتن دلیل و برهان روی به مسخره کردن ارزش ها و مقدسات اسلامی آوردند.


هتک حرمت نجفی ضربه جدیدی به پیکره شیعه وارد کرد
وی حرکت اخیر این خواننده خبیث را ضربه جدیدی به پیکره شیعه دانست و خاطرنشان کرد: پیشرفت فضای سایبری باعث شده که این دسته از افراد، این محیط را به ابزاری برای خالی کردن عقده ها و کینه های خود نسبت به ساحت اسلام و مقدسات آن تبدیل کنند.
مدیرعامل مرکزتحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان یکی از دلایل این که در هتک حرمت اخیر انگشت بی احترامی دشمنان به سمت امام هادی علیه السلام نشانه رفت را کم اطلاعی مردم در مورد این امام همام اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: متاسفانه این یک نقص در شیعه است که به شخصیت امام هادی  علیه السلام  آن چنان که باید و شاید پرداخته نشده است.
نبوی با بیان این که دشمنان همیشه دست روی خلاء های جامعه اسلامی می گذارند، گفت: دشمن در این میدان به موضوعی توجه کرد که شاید در بین مسلمانان و جامعه شیعه از حساسیت کمتری برخوردار بود.


توهین به همه ائمه علیهم السلام  برای مسلمانان باید یک معنا داشته باشد
وی تاکید کرد: وظیفه مسلمانان در فضای بی احترامی به وجود آمده این است که به دشمنان ثابت کنند که فرقی بین ائمه وجود ندارد و توهین به هرکدام از آنها برای ما یک معنا دارد (کلهم نور واحد ) .
نبوی اعلام کرد: این بی احترامی نیازمند خروش جامعه شیعه نسبت به تصور غلط افرادی همچون شاهین نجفی است.
به گفته مدیرعامل مرکزتحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان در راستای مقابله با اهداف شوم دشمنان، ایام شهادت امام هادی علیه السلام  به عنوان هفته گرامیداشت مقام امام هادی  علیه السلام  نامیده شده است.


شناخت ها نسبت به ائمه بیشتر شود
نبوی گفت: در این هفته باید راهپیمایی و جوش و خروش ها در بین مردم جریان پیدا کرده به گونه ای که دشمن متوجه غلط بزرگ خود گردد.
وی زیارت جامعه کبیره را یکی از یادگاران این امام همام عنوان کرد و بر شناخت هرچه بیشتر آن در بین شیعیان تاکید کرد.
نبوی اضافه کرد: هرچه شناخت ها نسبت به این امام و در کل همه ائمه بیشتر شود، دشمن اجازه چنین هتک حرمت هایی را به خود نخواهد داد.
وی گفت: البته برخی اشتباهات جامعه اسلامی و مسلمانان نیز در این راستا بی تاثیر نبوده و به نحوی فضا را برای سوء استفاده فراهم تر کرده است.


جوانان ما دچار غیرت زدایی دینی شده اند
نبوی رواج عرفان های کاذب در بین جوانان را عامل مهمی در غیرت زدایی دینی عنوان کرد و بیان داشت: متاسفانه در کشور ما اقدام جدی برای مقابله با این فرقه ها نشده است.
وی با بیان این که پایه عرفان های کاذب بر این اصل استوار است که هرکس با دین و عقیده خود محترم است چرا که همه بنده خدا هستند، اظهار داشت: اینچنین نیست چرا که  نیمی از دین اسلام برپایه تولی (دوستی اهلبیت ) و نیم دیگر آن برپایه تبری (بیزاری جستن از دشمنان اهلبیت ) است.
نبوی با بیان این که جامعه اسلامی آن گونه که باید در زمینه تبری کار نکرده است، گفت: متاسفانه جوانان امروزی ما بدون این که از دشمنان خود بیزار باشند، تربیت می شوند.

خواندن 2921 دفعه

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.