GHBook.ir fa  GHBook.ir ar  GHBook.ir en  GHBook.ir az

مصاحبه خبرگزاری موج با مدیر عامل مرکز

۵ خرداد ۱۳۸۹ (۷:۴۸ق.ظ)

مديرعامل مرکز تحقيقات رايانه‏اي قائميه اصفهان:
استقبال مردم بايد زمينه ساز توسعه فعاليت در فضاي ديجيتال باشد


خبرگزاري موج - مديرعامل مرکز تحقيقات رايانه‏اي قائميه اصفهان گفت: با اين که فعاليت در عرصه فرهنگ هزينه زيادي مي‏برد، اما استقبال مردم به ويژه جوانان بايد زمينه ساز توسعه فعاليت در فضاي ديجيتال باشد.

حجت الاسلام حاج سيدمجيد نبوي در گفتگو با خبرنگار موج در اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر رسانه‏هاي ديجيتال در کشور در مقايسه با کشورهاي پيشرفته جايگاه پايين تري دارند و فعاليت در عرصه فضاي مجازي به ويژه در بخش‏هاي فرهنگي و مذهبي جاي کار زيادي دارد.
مديرعامل مرکز تحقيقات رايانه‏اي قائميه اصفهان به استقبال مردم به ويژه جوانان از فضاي ديجيتال در دهه اخير اشاره کرد و گفت: همانطور که در روايات آمده در هر چيز جديدي لذت وجود دارد و تا زماني که اين فضا براي جوانان جديد و ناشناخته باشد، به استفاده از آن علاقه نشان مي‏دهند.
وي به فعاليت‏هاي مرکز تحقيقات رايانه‏اي قائميه اصفهان نيز اشاره کرد و گفت: در اين مرکز تا کنون حدود 700 نرم افزار تلفن‏هاي همراه طراحي شده همچنين کتابخانه‏هاي متفاوتي براي تلفن همراه طراحي و با استقبال خوب جوانان مواجه شده که در گسترش فرهنگ مطالعه نيز مؤثر بوده است.
حجت الاسلام نبوي با تأکيد بر اين که بايد از استقبال مردم به ويژه جوانان براي توسعه فعاليت در فضاي ديجيتال استفاده کرد، افزود: برگزاري نمايشگاه رسانه‏هاي ديجيتال در استان‏ها نشان داد مسئولان کشور به اين نتيجه رسيده‏اند که بايد در عرصه فضاي مجازي کارهاي فرهنگي جدي انجام داد و بودجه‏هاي کلان براي اين کار در نظر گرفت.
وي استقبال مردم از نرم افزارهاي طراحي شده را حاکي از تأثيرگذاري فضاي ديجيتال در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: نرم افزارهايي که اين مرکز به صورت رايگان در اختيار مخاطبان قرار مي‏دهد، بر پايه اصول علمي و آموزش صحيح در زمينه‏هايي چون اعتياد و مسائل خانواده بوده که خوشبختانه بيشتر اين نرم افزارها با استقبال چشمگير مردم مواجه شده است.
مديرعامل مرکز تحقيقات رايانه‏اي قائميه اصفهان، پاسخگويي تلفني به مسائل شرعي و مشاوره در زمينه‏هاي مختلف را يکي ديگر از فعاليت‏هاي اين مرکز عنوان کرد و گفت: مخاطبان با تماس با سامانه مرکز به راحتي مسائل خود را مطرح و با دريافت کد از رايانه ظرف مدت 24 ساعت پاسخ سؤالات خود را به صورت صريح و شفاف دريافت مي‏کنند.
به گفته وي، اين سامانه با استقبال زيادي مواجه شده به طوري که روزانه حدود 200 سؤال توسط متخصصان از طريق اين سامانه پاسخ داده مي‏شود. همچنين ساخت انيميشن و بازي‏هاي کودکانه در مرکز تحقيقات ريانه‏اي قائميه اصفهان در دست اقدام است.
حجت الاسلام حاج سيدمجيد نبوي راه اندازي ده سايت اينترنتي در زمينه‏هاي ديني و مذهبي، بازسازي سامرا و حملات وهابيت به آيين تشيع و مکان‏هاي مقدس شيعه و پاسخگويي به آنها همچنين طراحي نرم افزارهاي تلفن همراه را از ديگر فعاليت‏هاي مرکز تحقيقات رايانه‏اي قائميه اصفهان برشمرد و افزود: برقراري ارتباط فيزيکي با افراد يکي ديگر از فعاليت‏ها است در اين زمينه با برگزاري کلاس‏هاي تابستانه و پاييزه حدود 800 نفر به صورت دائم در حال رفت و آمد به مرکز و استفاده از اساتيد آن مي‏باشند.
مديرعامل مرکز تحقيقات رايانه‏اي قائميه اصفهان به فراهم بودن بستر فعاليت فرهنگي در اين مرکز اشاره کرد و گفت: اين مرکز که وابسته به يک هيئت مذهبي است، در حال حاضر به صورت کاملاً مردمي اداره مي‏شود و در صورت تخصيص اعتبار مشخص مي‏توانيم سطح فعاليتمان را تا ده برابر افزايش دهيم.
وي يادآور شد: هدف مرکز تحقيقات ريانه‏اي قائميه اصفهان از بدو تأسيس درآمدزايي نبوده، به همين دليل ضعف قوانين در زمينه مالکيت معنوي مشکلي براي مرکز ايجاد نکرده است.

خواندن 1107 دفعه

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.