GHBook.ir fa  GHBook.ir ar  GHBook.ir en  GHBook.ir az

نسخه دیجیتالی کتاب ۳۲ جلدی مفاهیم شناسی در قرآن تولید شد

نسخه دیجیتالی کتاب ۳۲ جلدی مفاهیم شناسی در قرآن تولید شد

به استحضار کاربران محترم می رساند :

  حجت الاسلام رسول ملکیان با اعلام خبر انتشار نسخه دیجیتالی کتاب "مفاهیم شناسی در قرآن در32 جلد براساس حروف الفبا"، اظهار کرد: علم مفاهیم شناسی قرآن حد واسط بین معنی کلمه ولغات (علم مفردات)  و (علم تفسیر قرآن)  است.

وی بیان کرد: علم مفاهیم شناسی قرآن، علم جدیدی است که نه می توان آن را علم مفردات قرآن دانست، زیرا فراتر ازآن است و نه می توان علم تفسیرنامید، چرا که اساسا با آن متفاوت است.

مولف کتاب 32 جلدی "مفاهیم شناسی در قرآن" افزود: در این کتاب براساس امکانات، ابزار و نرم افزارهای علمی بیش  از هزارو چهارصد کلمه قرآنی را مفهوم شناسی و براساس حروف الفبا استخراج کرده ایم و امیدواریم  در آینده این علم  مفهوم شناسی قرآن توسعه لازم را در کشور و حوزه های علمیه بیابد.

وی خاطرنشان کرد: از بین تفاسیر قرآن کریم، تفسیر راهنما را ملاک قرارداده ایم،  چرا که از استاندارهای لازم بیشتری برخورداراست.

حجت الاسلام ملکیان عنوان کرد:  باید توجه داشت که بعضی ازکلمات مشترک لفظی و برخی دیگر  ازآنها مشترک معنوی می باشند، همچنین تعدادی ازکلمات نیز عربی وفارسی می باشد، بر همین اساس کسی که می خواهد مفهومی را بررسی کند، باید یک دورفهرست کلمات را بررسی کند.

وی ادامه داد: کتاب 32 جلدی مفاهیم شناسی در قرآن بیشتر برای محققین و پژوهشگران قرآنی و علاقه مندانی که در صدد تالیف پایان نامه های حوزوی و دانشگاهی مرتبط با موضوع قرآن کریم  و یا به مباحث عمیق قرآنی علاقه دارند، مورد استفاده است. همچنین برای دانشجویان، طلاب و افراد علاقه مند به کسب اطلاعات یک جا (منظومه ای و سیستمی ) به کار می آید.

این پژوهشگر حوزوی اضافه کرد: تاحد ممکن در تالیف، استخراج و تدوین این کتاب  سعی شده که به نوعی گستردگی قرآن هم نشان داده شود و برای تولید علوم انسانی اسلامی که مورد نظر و تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بسیارکارگشا باشد.

وی با اشاره به این که کتاب علم مفاهیم شناسی در قالب 1409 فایل و حدود60 هزار صفحه می باشد، گفت: چنانچه این مجموعه به صورت مکتوب چاپ می شد، با احتساب میانگین برای هرجلد 500 صفحه، یک دائرة المعارف 110 جلدی را شاهد بودیم، چیزی که الان درمجموعه معارف قرآنی نظیر ندارد.

حجت الاسلام ملکیان افزود: به دلیل بالا بودن  هزینه چاپ صورت مکتوب، به منظور بهره مندی طلاب و روحانیون از این کتاب، موسسه تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان به مدیریت حجت الاسلام والمسلمین سید مجید نبوی وتلاش وجدیت آقای حسین غزالی، کتاب  به صورت دیجیتال تولید ومنتشر شد.

وی در پایان گفت: حدود هزار مفاهیم دیگر نیز وجود دارد که چنانچه خدا توفیق دهد آنها را از قرآن استخراج  خواهیم کرد .

برپایه این گزارش، علاقمندان می توانند برای تهیه واستفاده این اثر گرانسنگ به نشانی اینترنتی   http://ghbook.ir  مراجعه نمایند.

 

خواندن 3567 دفعه

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.