احکام نوجوانان مطابق با فتاوای آیت الله صافی گلپایگانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفى اجمالى

احكام نوجوانان، اثر آيت‌الله صافى گلپايگانى، رساله عمليه‌اى است مطابق با فتاوى معظم‌له كه به زبان فارسى نوشته شده است.

ساختار

كتاب با مقدمه‌اى از ناشر آغاز و مطالب در 492 مسئله، مطرح شده است.
آنچه در اين كتاب آمده است، تمام مسائل احكام نيست، بلكه بسيارى از قسمت‌هاى احكام كه در درجه اول نياز نوجوانان و جوانان نبوده، در اين رساله آورده نشده است كه مى‌توانند در صورت نياز، به رساله توضيح المسائل مراجعه كنند.

گزارش محتوا

در مقدمه، به برترى عالم بر عابد، كه همچون درخشندگى خيره‌كننده ماه، در شب چهاردهم، نسبت به ستارگان مى‌باشد، اشاره شده است 
در اين كتاب سعى شده است احكام واجب و حرام و غير آن، كه براى غالب جوانان و نوجوانان مطرح است، به زبان ساده و روشن و دور از اصطلاحات پيچيده فقهى ذكر گردد، تا همه جوانان و نوجوانان بتوانند با مطالعه آن به وظايف دينى خود آشنا شوند و آن را به كار ببندند.
نويسنده، مطالب را با بحث پيرامون مباحث اجتهاد و تقليد آغاز كرده و سپس به ساير احكام پرداخته است. برخى از مطالب مطرح‌شده در كتاب، عبارتند از: اجتهاد و تقليد، طهارت، مطهرات، نماز، شكيات نماز، ترجمه اذان و اقامه، احكام خريد و فروش، خوردن و آشاميدن، احكام سر بريدن حيوان، نگاه كردن، احكام سلام كردن، احكام قرآن و...

وضعيت كتاب

فهرست مطالب در ابتدا و نمايه واژه‌ها در انتهاى كتاب آمده است.
در پاورقى‌ها ضمن ارجاع به ساير مسائل و منابع ، به توضيح برخى كلمات و عبارات متن، پرداخته شده است

 

جهت دانلود و مشاهده کتاب کلیک کنید

حقوق مولفان و ناشران

تمامی محتوای چند رسانه ای(کتاب ،کتاب صوتی، کتاب تصویری،مجلات،روزنامه ها،مقالات،پایان نامه ها) موجود در بازار کتاب دیجیتالی قائمیه با هماهنگی و رعایت کامل حقوق ناشران ، نویسندگان و دریافت مجوز کتبی از آنان به صورت کاملا رایگان عرضه می‌شوند.

 

شبکه های اجتماعی بازار کتاب


بازار کتاب اولین و بزرگترین سامانه دانلود کتاب الکترونیکی رایگان بر خط با هدف در دسترس قرار دادن متون و کتب شیعه راه‌اندازی شده است. به کمک کتابخانه دیجیتالی بازار کتاب به هزاران عنوان کتاب به زبان های مختلف : فارسی ، عربی ، انگلیسی و آذری و غیره .... دسترسی خواهید داشت.


همین حالا اپ بازار کتاب را نصب کنید و کتابخانه خود را با دانلود کتاب های برتر پربار کنید.

با کلیک بر روی این لینک عضو کانال تلگرام ما شوید.